Poprzedni temat «» Następny temat
[S4B8] Ubytek mocy - czyścić nagar przy zmianie rozrządu?
Autor Wiadomość
_west_

Model: S4 B8
Silnik: CAKA
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-12-22, 22:44   [S4B8] Ubytek mocy - czyścić nagar przy zmianie rozrządu?

Witam kolegów.

Posiadam od 2 lat S4 B8 Avant, które na hamowni wypluło ok. 310KM zamiast seryjnych 333KM. Zdaję sobie sprawę że z biegiem czasu i w zależności od jazdy kuce mogą uciec. Mieszkam w Szwajcarii i niestety tutaj nie daje się poszaleć nawet na autostradach, więc być może poprzedni właściciel po prostu zamulił auto. Tylko gdybam.

Mam przebieg 108tys km i zastanawiam się czy nie warto najpierw silnik doprowadzić do serii zanim zacznę sobie go dłubać. Oddałem go do jednych z poznańskich firm na soft+, ale po tym jak dowiedziałem się że auto nawet nie jest bliskie serii, zrezygnowałem z upgrade'u.

Za młodu miałem Hondę Civic Coupe (DOHC Vtec) i po jakimś czasie od zakupu oddałem ją w ręce podpoznańskiego magika, który oczyścił silnik z nagaru, poprawił luzy zaworowe i jeszcze jakieś cuda wianki. Auto jechało o niebo lepiej po tych zabiegach. Było żwawsze, lepsza reakcja na gaz. Zastanawiam się czy nie zrobić czegoś podobnego w Audi.

Nie jestem specem, nie znam się na mechanice, więc może jest coś co polecicie? Czy poczekać do wymiany rozrządu i wtedy przy okazji rozbierania silnika to zrobić czy może poszukać ubytku kucy gdzieś indziej?

Dzięki za podpowiedzi.

motomaciej 

Silnik: 3.0 TFSI
Moc: 420
Wysłany: 2019-01-12, 19:42   

Hej ,
Zdecydowanie czyścić. to na 97 proc przywróci moc Twojej audicy. Dodatkowo zajrzałbym do przepustnicy . Jak będzie wiadomo że dolot czyściutki to następnie co 20-30 tys km zapobiegawczo użyć SeaFoam - poczytaj w internecie.

_west_

Silnik: CAKA
Wysłany: 2019-01-12, 23:15   

Dzięki za odpowiedź Macieju (witam imiennika swoja drogą :))

Orientujesz się może jakie są koszty takiego oczyszczenia silnika? Warto przy tej okazji coś zrobić dodatkowo w motorze skoro i tak będzie rozbierany?

Pozdrawiam!

motomaciej 

Silnik: 3.0 TFSI
Moc: 420
Wysłany: 2019-01-13, 09:45   

_west_ napisał/a:
Dzięki za odpowiedź Macieju (witam imiennika swoja drogą :))

Orientujesz się może jakie są koszty takiego oczyszczenia silnika? Warto przy tej okazji coś zrobić dodatkowo w motorze skoro i tak będzie rozbierany?

Pozdrawiam!

Wszystko zależy gdzie i kto.
Jeśli ktoś już to robił w tym motorze i to nie raz, wie co i jak myśle że około 1000zl to cena realna w sredniej wielkości mieście.
Jak ktoś nie robił ale jest sumienny i można zaufać to też warto. Nie jest to operacja trudna aczkolowiek czasochłonna.

MaDmAx 

Model: S4 B5 Avant
Silnik: 2,7
Rocznik: 1999
Moc: 529KM 616Nm
Wysłany: 2019-01-13, 11:27   

a tak na zaś, to co kto poleca, sprawdzone warsztaty ogarniające temat ?

Odpowiedz do tematu